LITOTERAPIA

 
Kryształy, kamienie i minerały barwne jak tęcza i połyskujące w świetle fascynowały ludzi od najdawniejszych czasów, fascynują i dziś. Gdy trzymasz je w dłoni, możesz poczuć więź z Ziemią - to początek podróży do piękna oraz do poznania siebie i świata. Noszenie biżuterii najczęściej traktujemy jako dodatek do ubrania. Już sama radość z pięknej ozdoby nas uzdrawia! Kamienie i kryształy pięknie oprawione w srebro lub złoto, nie są już tylko ozdobą; stają się narzędziami leczniczymi, które poprawiają i rewitalizują pole energii noszącej je osoby.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu MARMAD oraz tajnikami litoterapii...

Litoterapia  - to praktyka wykorzystująca kamienie szlachetne i półszlachetne do wspomagania i poprawy równowagi energetycznej oraz dobrostanu psychicznego. Przyjmuje się, że poszczególne kamienie posiadają unikalne właściwości energetyczne, które mogą wpływać pozytywnie na naszą energię życiową. Litoterapia opiera się na zrozumieniu, że kamienie te mają specyficzne rezonanse, które mogą wspomagać różne aspekty zdrowia fizycznego, emocjonalnego i duchowego. Choć nie ma jednoznacznych dowodów naukowych potwierdzających te wpływy, litoterapia cieszy się popularnością jako forma terapii alternatywnej, wspomagającej podstawowe leczenie, inspirującej ludzi do korzystania z piękna i energii kamieni w celu poprawy samopoczucia.

 

Dlaczego Kamienie Szlachetne?

W naszym sklepie kładziemy nacisk na wysoką jakość produktów, a kamienie szlachetne są doskonałym wyborem dla osób poszukujących unikalnych i energetycznie bogatych elementów do swojej biżuterii. Każdy kamień przechodzi ocenę jakościową, zapewniając klientom pewność co do autentyczności.

 

Właściwości lecznicze kamieni i minerałów*

AGAT -  kamienie te pomocne są w leczeniu układu pokarmowego, wrzodów żołądka, kobiecych dolegliwości czy bezpłodności. Agaty mają wpływ również na naszą psychikę. Pomagają wzmocnić szacunek do samego siebie, równoważą emocje, uwalniają od stresu, a także ułatwiają podejmowanie wyzwań i odkrywanie samego siebie.
 
AKWAMARYN – kamień szlachetny - symbol miłości, przynoszący szczęście w małżeństwie. Wpływa uspokajająco, łagodzi lęki, usuwa stany depresyjne, wzmaga poczucie pewności siebie i poprawia samopoczucie. Ma zastosowanie przy zapaleniach oczu, dolegliwościach wątroby i nerek, oraz dolegliwościach związanych z zębami. Zalecany w schorzeniach głowy i szyi, uczuleniach i katarze.  Amulet dla ochrony i powodzenia rybaków i żeglarzy, "kamień odwagi", łagodzi strach i fobie, uspokaja

AMAZONIT to minerał z gromady krzemianów zaliczany do kamieni półszlachetnych. Starożytni nazywali amazonit kamieniem młodości, odmładzał tych którzy nosili go bezpośrednio na skórze. Potwierdzają to dzisiejsze doświadczenia, rzeczywiście jego obecność na ciele poprawia cerę . Można go zatem uznać za znakomity kosmetyk. Współcześni litoterapeuci zalecają go, ze względu na dobroczynny wpływ na układ kostny. Systematyczne noszenie amazonitu ułatwia bowiem zachowanie równowagi wapniowej w organizmie, a także stabilizuje system nerwowy. Dzięki temu mija skłonność do irytacji. Z ochładzającej energii tego minerału powinny skorzystać wszystkie osoby nadpobudliwe, zbyt łatwo poddające się emocjom. Amazonit bywa też stosowany podczas terapii przeciwalkoholowych i przeciwnikotynowych, ponieważ ma właściwości odtruwające. Jak każdy kamień o barwie zielonej harmonizuje pracę serca, łagodzi tzw. bóle nerwicowe oraz pomaga odzyskać równowagę ciała i ducha Można go nosić jako wisiorek, tak by sięgał do okolic serca.
 
AMETRYN  - kamień szlachetny będący połączeniem energii i barwy cytrynu i ametystu. Wg litoterapi pomaga w znalezieniu równowagi pomiędzy życiem zawodowym a osobistym, sferą materialną a duchową. Ametryn wg medycyny niekonwencjonalnej łagodzi zawroty głowy i zaburzenia błędnika, działa uspokajająco i łagodząco na serce, obniża napięcie i stres, pomocny przy wadach wzroku i niedosłuchu, pomaga w zerwaniu z uzależnieniem od różnych używek.

AMETYST - kamień antymigrenowy. Łagodzi bóle głowy, migreny, bezpłodność, bezsenność, alkoholizm. Wzmacnia psychikę i pomaga w skupieniu się. Kamień ten budzi miłość i współczucie. U zakochanych par pobudza pożądanie seksualne. Ludzie, noszący ametyst czują się bezpiecznie i spokojnie, oddalają się od nich wszelakie lęki.
 
ANGELIT anielski kamień - wg litoterapii przywołuje anielski spokój dla duszy i psychiki. Noszenie angelitu zwiększa wiarę w siebie. Kamień uzdrowicieli.

APATYT - minerał z gromady fosforanów, pomaga w odbudowywaniu naturalnego, zdrowego poziomu energii. Poprawia indywidualną ekspresję na różnych poziomach. Apatyt jest polecany dla ludzi zajmujących się terapią, nauczaniem i uzdrawianiem (nauczycielom  i lekarzom); ułatwia nawiązywanie współpracy i podnosi samoocenę.

ARAGONIT -  kamień przydatny przy leczeniu oczu i chorób psychicznych, skuteczny w leczeniu stresu, gdyż wprowadza spokój i wyciszenie. Minerał ten wzmaga absorpcję wapnia przez kości, jest zatem odpowiednim kamieniem do leczenia schorzeń takich jak, kruche kości, osteoporoza czy próchnica zębów.

AWENTURYN - kamień menadżerów. Wzmacnia system nerwowy, pomaga przy schorzeniach serca, poprawia witalność. Awenturyn sprzyja pomyślności i kreatywności. Inspiruje pozytywne postawy. Neutralizuje promieniowanie telefonów komórkowych. W medycynie niekonwencjonalnej wspomaga leczenie serca.

AZURYT – łagodzi stany zapalne skóry, zalecany jest przy niedoczynności tarczycy.

BAWOLE OKO  jest ciepłym kamieniem zapewniającym poczucie bezpieczeństwa,  pobudza pracowitość, zaradność i wytrzymałość. To kamień pomocny w leczeniu chorób oczu i dróg oddechowych.  Chroni przed tzw. "złym okiem”.

BRONZYT to kamień siły i pewności siebie. W chwilach, gdy człowiek czuje się osłabiony przez przeciwności losu, bronzyt przypomina dobre czasy i łączy z pozytywnymi wspomnieniami. Przywraca harmonię w sytuacjach kryzysowych, ułatwiając tym samym działanie i podejmowanie decyzji w zgodzie ze swoim wewnętrznym ego oraz wyznawanymi zasadami.

BURSZTYN - wg medycyny ludowej dym z bursztynowych kadzidełek zabija zarazki, a noszone na szyi korale zapobiegają bólom gardła i głowy oraz wzmacniają tarczycę. Współczesna litoterapia wykorzystuje bursztyn jako nalewkę w leczeniu chorób tarczycy, gardła, chrypki i reumatyzmie

CHALCEDON - przynosi ulgę w problemach z woreczkiem żółciowym, śledzioną i układem krążenia. Pomaga w leczeniu otwartych ran, a także pobudza laktację u matek karmiących. Przynosi ulgę w bólach szyi, migdałków i strun głosowych, klimakterium. Chroni przed infekcjami. Jest kamieniem stabilizującym równowagę między ciałem, umysłem i duszą. Uspokaja i łagodzi emocje. Chalcedon, to kamień gruczołu tarczycowego – pomaga leczyć dolegliwości tarczycowe.

CHRYZOKOLA – kamień zalecany przy zaburzeniach hormonalnych. Wzmacnia pracę serca, wprowadza harmonię, daje spokojny sen, łagodzi lęki i obniża gorączkę.

CHRYZOPRAZ - jest pomocny przy leczeniu nerwic, w chorobach serca, schorzeniach wątroby i kamicy nerkowej, stanów zapalnych i gorączkowych, wzmacnia pamięć i sprzyja płodności. Ułatwia medytacje rozwijając zdolności jasnowidzenia.

CYTRYN - kamień anty cukrzycowy. Wspomaga wydzielanie insuliny, usuwa zatrucia krwi, łagodzi stres u dzieci.
 
CZAROIT, bardzo rzadki i ekskluzywny minerał. Wg litoterapii pomaga na bezsenność oraz równoważy problemy z układem nerwowym. Jest doskonałym antidotum na nękające obsesje i nałogi

FLUORYT - kamień menadżerów i palaczy. Łagodzi stres, chroni płuca, wspomaga leczenie nowotworów płuc i wątroby. Nazwany jest "Kamieniem Geniusza", ponieważ subtelne wibracje wpływają na komórki mózgowe. Otwiera to co czujemy intuicyjnie, przeczucia nagle stają się logiczne i możliwe do udowodnienia,

FRENIT / Phrenit  nadaje się dla osób, które gromadzą wokół siebie za dużo przedmiotów z lęku, że czegoś w przyszłości może im zabraknąć. Energia frenitu przypomina, że jest to tylko iluzja umysłu.

GRANAT – kreatywność, siła, ochrona przed złodziejami, wspomaga aurę, łagodzi bóle reumatyczne, egzemy, wątroby. Pomaga wychodzić z nałogów,zabezpiecza przed utratą pieniędzy, dodaje odwagi w rozmowach biznesowych. Mówi się, że przynosi szczęście w biznesie i negocjacjach, jest kamieniem sukcesu w sytuacjach kiedy działa się na konkurencyjnym rynku.

HEMATYT – sprzyja rekonwalescencji, pobudza odnowę komórek, sprowadza spokojny sen oraz łagodzi skurcze mięśni i łydek.Oczyszcza krew, przynosi ulgę w bólach karku i pleców, wspomaga leczenie anemii, kamień prawników, pomaga wygrywać procesy sądowe.

HOWLIT chroni przed złą aurą malkontentów i krytykantów. Idealny dla osób uczących się, gdyż pozwala wzmocnić zdolności obserwacji, cierpliwości i logicznego myślenia. Korzystnie wpływa również na pamięć.

JADEIT jest kamieniem niemal uniwersalnym. Ma zastosowanie przy bezsenności, bezpłodności, braku cierpliwości, depresjach itp. Fizycznie oddziałuje na kości, nerki, oparzenia, pęcherz moczowy, serce, śledzionę i układ trawienny. Pomaga również przy półpaścu i przeziębieniu. Przedłuża życie. Oczyszcza krew. Dodaje uroku.

JASPIS - kamień antystresowy, wzmacnia system odpornościowy, poprawia wzrok, słuch, wspomaga leczenie wątroby, śledziony i nerek. Wzmaga chęć ustatkowania się. Ułatwia założenie rodziny. W związkach wspiera spokój, zaufanie i harmonię. Jest balsamem dla duszy dzięki temu, że wspiera partnerstwo i rodzinę. Pomaga w unikaniu spontanicznego wzburzenia. Jaspisy są bardzo mocnymi talizmanami poprawiającymi atmosferę w pracy i w rodzinie.

KALCYT ZŁOTY (żółty i pomarańczowy) - uspokaja, wyprowadza z depresji oraz sprzyja rozwijaniu zdolności parapsychicznych.

KAMIEŃ KSIĘŻYCOWY – wspomaga leczenie cukrzycy, dolegliwości kobiece, przemianę materii i jest silną ochroną energetyczną. Starożytni nazwali go selenitem, na cześć Selene - greckiej bogini Księżyca. Według legend chroni przed złem, jest symbolem nadziei i miłości. Sprzyja zakochanym, daje mówcom siłę przekonywania, a twórcom natchnienie, hazardzistom przynosi szczęście.

KAMIEŃ SŁONECZNY daje siłę i energię do życia, zapewnia bogactwo i długowieczność. Pomaga na wrzody, zatrucia, reumatyzm, obolałe stopy i problemy z kręgosłupem.

KARNEOL - kamień odwagi. Łagodzi dolegliwości reumatyczne, dobrze działa na żylaki, kłopoty z krążeniem i płucami. Uspokaja, poprawia koncentrację, wspomaga leczenie reumatyzmu, bezpłodności, bólów głowy, pomaga pomyślnie zdawać egzaminy. Pomaga  w koncentracji i symbolizuje aktywne działanie. Dostarcza nowej energii witalnej i sprzyja twórczemu myśleniu. Pomaga osobom nieśmiałym wyrażać własne uczucia, a do ogniska domowego wnosi spokój i harmonię.

KYANIT (kianit) jest „kamieniem dyplomacji”, który rozwija między innymi umiejętność rozumienia otaczającej  rzeczywistości w sposób realistyczny i racjonalny. Właściwości lecznicze kianitu, to regeneracja systemu nerwowego, ułatwia koncentrację i zapamiętywania nowego materiału w edukacji, regeneruje i usuwa zmęczenie. Uważa się, że kianit reguluje pracę tarczycy, ciśnienie oraz wspiera leczenie stanów zapalnych, pomaga przy alergii, astmie i uciążliwej migrenie

KORAL - dodaje energii, pobudza i ożywia, wyrównuje pracę serca ,pozytywnie wpływa na jasność myślenia, wzmacnia siły. Pobudza strumień miłości. Koral wspomaga leczenie anemii, chorób krążenia i niepłodności. W wielu kulturach uważany jest za talizman ochronny, chroni od uroków i złego spojrzenia, przed chorobą i zdradą.

KRWAWY KAMIEŃ oczyszcza krew, wzmacnia serce, szpik kostny, wspomaga pracę nerek, pęcherza moczowego, jelit i wątroby. Jest wykorzystywany w leczeniu białaczek. Neutralizuje toksyny w organizmie. Łagodzi nadmierne emocje i stres.

KRYSZTAŁ GÓRSKI - kamień-neutralizator  (światło życia). Zobojętnia szkodliwe promieniowanie, wspomaga leczenie guzów nowotworowych i ciężkich przeziębień. Zbawiennie działa na reumatyzm, bolesne miesiączkowanie, napięcia nerwowe, anginę. Zalecany jest przy chorobach tarczycy i zawrotach głowy. Ma działanie uspokajające - sprzyja medytacji.
 

KUNZYT - kamień szlachetny z grupy Spodumenu. To kamień bardzo kobiecy i uwodzicielski. Kunzyt jest kamieniem o silnym polu elektromagnetycznym, oddziałuje na relacje z innymi ludźmi. Wzmacnia w nas poczucie wartości oraz dodaje energii przy pokonywaniu codziennych trudności.

Kunzyt wg litoterapii: wzmacnia serce, poprawia ukrwienie narządów i skóry, wspomaga prawidłową pracę nerek i płuc. Pomaga w terapii epilepsji, schizofrenii i psychozach maniakalno-depresyjnych. Łagodzi napięcia bólowe i emocjonalne. Zmniejsza bóle menstruacyjne i reguluje cykle miesiączkowe. Kunzyt, to kamień młodości, spowalnia procesy starzenia się. Wspiera walkę z nałogami

KWARC - pobudza płodność, wzmacnia serce, nerki, uspokaja, dobry odpromiennik

KWARC RÓŻOWY - kamień mocnego serca. Korzystnie wpływa na schorzenia serca, zaburzenia neurologiczne, nowotwory, negatywne promieniowanie.

KWARC SZARY - podobnie jak kwarc dymny - pobudza płodność, wzmacnia serce, nerki, uspokaja, dobry odpromiennik.

KRZEMIEŃ PASIASTY (zwany polskim diamentem) - ostatnio szalenie modny kamień optymizmu, pobudzi Cię do życia, przywróci dobry humor i energię, wzmocni układ odpornościowy, usunie zmęczenie. Ten kamień tak ceniony przez dawnych Polaków, uważany był za święty kamień zapewniający domowi spokój i dobrobyt. Wypróbuj go i Ty

LABRADORYT jest kamieniem mistycznym, pomagającym w odnalezieniu swojej drogi życiowej. W dawnych czasach był używany przez ludzi zajmujących się alchemią i białą magią (wicca). Jest to zdecydowanie kamień mocy - jego energia uwalnia ludzi od dręczących myśli, w zamian za to dając dostęp do odwagi, oryginalności i jasności umysłu. Polecany szczególnie dla osób, które szukają swojego powołania, najlepszej dla siebie pracy lub chcą przywrócić pasję i pewność w podejmowaniu decyzji.

LAPIS LAZULI - kamień silnych włosów. Działa na tarczycę, spowalnia proces łysienia, obniża ciśnienie, leczy kurzajki, brodawki, narośla. Był wysoko ceniony przez wiele starożytnych kultur. Czyści organizm, rozpuszcza blokady w okolicy gardła, leczy zapalenia, nerwobóle, dolegliwości menstruacyjne, bóle głowy. Jest to kamień antydepresyjny. Przeciwdziała wysokiemu ciśnieniu krwi, leczy bezsenność. Działa szczególnie leczniczo na choroby krwi, epilepsję, ciężkie schorzenia żołądka, choroby mózgu, hemoroidy, żółtaczkę, gruźlicę.

LAZURYT jako kamień mądrości wnosi jasność w nasze myśli. Kamień ten był wysoko ceniony przez wiele starożytnych kultur.

LARVIKITE- zwany też norweskim kamieniem księżycowym, a w niektórych źródłach litoterapii norweskim labradorytem. Kamień ten pobudza kreatywność i zdolności umysłowe oraz odpycha negatywną energię.

LAWA WULKANICZNA - ciekły produkt erupcji wulkanicznej, składający się głównie ze stopionych tlenków krzemu, żelaza, sodu, potasu, wapnia i innych metali.

LEPIDOLIT, to rzadki minerał należący do gromady krzemianów, ceniony przez kolekcjonerów. Lepidolit pomaga uwolnić się od depresyjnych myśli. Jest dobrym kamieniem dla ludzi o zmiennym samopoczuciu, nerwowych i niepewnych siebie - przywołuje radość i optymizm, zwiększa wiarę w siebie.

MAGNEZYT– siła, szczęście, miłość, zdrowie. Kamień ten leczy ból głowy, karku, szyi, jest dobrym odpromiennikiem.

MALACHIT ma działanie uspokajające i nasenne. Poprawia krążenie, pobudza tworzenie czerwonych ciałek krwi i odnawia tkankę nerwową. Sprzyja również płodności. Noszony w czasie ciąży i porodu, zapobiega komplikacjom i nadmiernym bólom. Malachit wyciąga z nas chorobotwórcze energie i przyjmuje je na siebie. Naukowcy odkryli, że chorobotwórcze bakterie giną w naczyniach z malachitu – niszczy je miedź, wydzielająca się z kamienia. Malachit leczy arteriosklerozę, reumatyzm, uspokaja nerwy i normalizuje pracę serca. Ułatwia koncentrację i podtrzymuje rozwój duchowy.

MOKAIT dodaje osobie noszącej go pewności siebie, działa antystresowo pochłaniając negatywne emocje i energie. Oczyszcza umysł, pomaga właściwie ocenić sytuację, a tym samym zrealizować postawione sobie cele.
 
MORGANIT, beryl to kamień szlachetny pochodzący z grupy beryli, do której należy też szmaragd i akwamaryn. Wg litoterapii morganit wspiera i chroni system immunologiczny, łagodzi niepokój, stres, nerwowość i drażliwość. Pomaga łagodzić dolegliwości sercowe oraz problemy z układem krążenia.

NEFRYT - kamień życia; ma niezwykłą moc uzdrawiania ciała. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa, które w polskim tłumaczeniu oznacza nerka.  W starożytności uważano, że nefryt przynosi szczęście w grach hazardowych, a także pomaga zawodnikom ubiegającym się o laury olimpijskie. Średniowieczni lekarze uważali, że osoby cierpiące na schorzenia nerek, migreny i zaburzenia wzroku powinni nosić paciorki z nefrytu. Nefryt miał też chronić swego właściciela przed "złym spojrzeniem", czyli złą energią wysyłaną przez innych ludzi.

NOC KAIRU - zwany kamieniem czarnoksiężników lub kamieniem nocy. Jest to kamień syntetyczny - onyks ze sztucznie nałożoną mieniącą się poświatą. Kamień ten chroni przed złą sławą i pomówieniami. Przed pierwszym założeniem należy go oczyścić, (opłukać pod bieżącą wodą i osuszyć) usuwając w ten sposób negatywną i niepożądaną energię. Wprowadza spokój i harmonię w nasze życie. Wskazany dla ludzi lubiących nocny tryb życia.
 
OBSYDIAN ŚNIEŻNY noszony na ciele chroni przed wykorzystywaniem przez innych ludzi. Sprzyja koncentracji, oddala zmęczenie i znużenie po długotrwałym wysiłku intelektualnym - idealny dla uczniów i studentów znużonych długotrwałą nauką. Wnosi do rodziny miłą atmosferę. Obsydian zwiększa siłę mięśni, poprawia funkcje żołądka i jelit, wzmacnia też męskość. Zapewnia stabilność i stałość, kiedy miotani jesteśmy sztormami życia
 
OLIWIN - to szczęśliwy kamień uważany za symbol sławy i godności. Uważany jest za kamień pieniędzy, przyciąga dobrą passe finansową. Oliwin działa na utrzymanie równowagi emocjonalnej, podnosi poczucie wartości i asertywność. Dodaje sił, aby pogodzić się z ranami i traumą przeszłości. Redukuje stres, niepokój, irytację i poczucie winy. Pozwala podnieść się po fizycznych, emocjonalnych i duchowych upadkach.

Wg litoterapii oliwin wspiera wątrobę i funkcję nadnerczy. Ochrania przed infekcją płuca i zatoki, reguluje trawienie, znosi napięcia nerwowe, czyści żołądek i jelita, pomaga przy kłopotach z wypróżnianiem i zapaleniach. Stymuluje regeneracje komórek organizmu, odtruwa. Działa skutecznie przeciwko alkoholowym zatruciom. Dzięki magnezu i żelaza wzmacnia serce i stymuluje funkcjonowanie mięśni. Oliwin wnosi więcej zadowolenia w nasze życie, wyrównuje balast stanów uczuciowych.

ONYKS (czarny) - przeciwdziała wypadaniu włosów, łzawieniu, astmie, kompleksu niższości. Dodaje energii i wiary w siebie. Kamień odwagi. Onyks, to kamień równowagi psychicznej. Łagodzi zaburzenia neurologiczne, regeneruje serce, nerki i tkankę skórną.
 
OPAL naturalny- kamień radości życia. Odtruwa organizm, wspomaga leczenie chorób krwi, łagodzi zaburzenia koordynacji ruchu i wzroku. Wyrównuje działanie obu półkul mózgowych, przywraca ostrość wzrokowi, uspokaja nerwy, poprawia jakość włosów i paznokci. opale mają również korzystny wpływ na układ krążenia. Opale zaopatrują nas w poczucie humoru, dają witalność, siłę i mądrość.

PERŁA – zawiera duże ilości wapnia i może pomóc w przypadku chorób spowodowanych brakiem tego elementu. Perły stymulują procesy wydalania i oczyszczania. Perły dają nam szansę na pogodzenie się z dawnymi, pozornie zapomnianymi, bolesnymi odczuciami i ranami. 
 
PERYDOT / Peridot – szlachetna odmiana oliwinów. Peridot jest kamieniem duchowej, zdrowotnej i finansowej obfitości. Perydot wg medycyny niekonwencjonalnej pozytywnie wpływa na krążenie krwi i układ immunologiczny, neutralizuje toksyny i reguluje przemianę materii. Peridot jest kamieniem dodającym odwagi podczas realizacji marzeń i ważnych planów. Uspokaja nerwy i wyprowadza z depresji, pobudza optymizm i dobry humor. Dodaje odwagi i stanowczości, a włożony do bielizny nocnej lub pościeli – zapewnia mocny, zdrowy, spokojny sen. Mają przyspieszać procesy samouzdrowienia oraz poprawiać przyswajanie przez organizm witamin i mikroelementów z pożywienia. Oczyszczają organizm z toksyn i odpadów, wspomagają przemianę materii, odciążając tym nerki, wątrobę i trzustkę

PIASEK PUSTYNI - zwany również kamieniem tysiąca słońc lub kamieniem szczęścia, jest kamieniem syntetycznym - sztucznie wytworzonym minerałem, podobnie jak noc kairu. Kamień ten mieniący się błyszczącymi drobinkami poprawia nastrój, odpędza zmęczenie, wpływa kojąco i uspokajająco. Przydatny jest w napadach depresji i złego humoru. Uważany jest za kamień przyciągający bogactwo i szczęście. Dodaje pewności siebie - przydatny podczas załatwiania wszelkiego rodzaju spraw urzędowych, a szczególnie podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

PIRYT - reguluje pracę serca, łagodzi kaszel i przeciwdziała depresji. Jest symbolem szczęścia i pieniędzy.

RIOLIT -  kamień wewnętrznej mądrości i poznania, pomaga w procesie podnoszenia poziomu energii i przełamywania się przez bariery umysłu aby sięgnąć po to co najlepsze. Nazywany jest "kamieniem postanowień", ponieważ sprzyja doprowadzaniu spraw nierozwiązanych do pozytywnego zakończenia

RODOCHROZYT i RODONIT – uspokaja, wzmacnia płuca, działa harmonizująco na serce, pomaga w odnalezieniu właściwej drogi do samorealizacji. Pomaga też dostrzec własne zalety wspierając w rozwoju duchowym.

RUBIN – doskonale nadaje się do leczenia chorób krwi: anemii czy złej cyrkulacji. Ten piękny kamień oczyszcza też krew, co jest korzystne zarówno dla wątroby jak również i mózgu. Przy chorobach wirusowych, gorączce i zatruciach rubin powinien leżeć na pępku chorego. Minerał ten energetyzuje nasze ciało.
 
SARDONYKS – typowy amulet ochronny, uwrażliwia wszystkie zmysły, chroni przed nagłą śmiercią i złymi życzeniami.

SERPENTYNIT - to kamień półszlachetny korzystny dla wszystkich znaków zodiaku, o właściwościach wyciszających, antystresowych, pomaga w leczeniu przeziębień.
 
SMOCZA KREW (DRAGON BLOOD) - poprawia płodność. Wspomaga wszystkie procesy gojenia, zachęcając do powrotu do zdrowia i regeneracji po chorobie lub nadmiernym wypaleniu. Wzmacnia układ odpornościowy, układ nerwowy, mózg, tarczycę, wątrobę, pęcherzyk żółciowy i wspomaga trawienie w jelitach.

Kamień Dragon Blood, pobudza kreatywność, przyciąga pieniądze i miłość oraz pomaga osiągnąć cele. Zielony i czerwony, łączy się bezpośrednio z czakrą serca, pomagając usłyszeć swoje serce i zachęcając do miłości, współczucia i przebaczenia. To kamień osobistej mocy. Zapewnia siłę, odwagę i cel, aby pomóc w radzeniu sobie z trudnościami i uzdrowieniu stłumionych problemów emocjonalnych. Jeśli nie czujesz się komfortowo w otoczeniu innych ludzi, pomoże to zachęcić i wesprzeć interakcje społeczne.


SODALIT - kamień logicznego myślenia - wyrównuje metabolizm, obniża ciśnienie krwi, pomaga w zasypianiu. Daje ufność i siłę do obrony własnego punktu widzenia, pomaga w zachowaniu asertywności. Sodalit to Kamień Twórców i Myślicieli- ludzi mądrych umiejących się skupić na nauce.

SOKOLE OKO z rodziny kwarców poprawia wzrok i łagodzi migreny, dodaje odwagi, energii i poczucia bezpieczeństwa
 
SPINEL kamień obfitości, kuzyn rubinu i szafiru. Spinel, to kamień szlachetny, który pobudza poziom energii życiowej. Chroni przed chorobami serca, łagodzi schorzenia nerek i pęcherza moczowego. Pozytywnie wpływa na leczenie dolegliwości z układem pokarmowym, zapaleniem stawów, astmy, artretyzmu i białaczki. Pozytywnie wpływa na paznokcie, włosy i kondycję skóry

SUGILIT - wzmacnia wątrobę i stymuluje gruczoły hormonalne, czyści pęcherz, korzystnie działa na system immunologiczny oraz limfatyczny. Pomaga współżyć z ludźmi eliminując poczucie wyobcowania.

SZAFIR – działa korzystnie na intelekt. Jest skuteczny przy chorobach umysłowych  i nerwicach. Leczy bezsenność, zapalenie oczu, astmę, wrzody żołądka. Szafir wzmacnia serce i centralny system nerwowy. Szafir inspiruje duchowo, budzi i wzmacnia zdolności telepatyczne, jest dobrym kamieniem do medytacji.

SZMARAGD NILU, to kamień syntetyczny, ma moc ochrony przed magią i klątwami. Przypisuje mu się dobroczynne właściwości: radość i szczęście.

SZMARAGD – pomaga przy grypie, ucisku w żołądku, poprawia pamięć, likwiduje bóle głowy, leczy cukrzycę i wzmacnia kręgosłup. Szmaragd uwalnia od napięć nerwowych i obniża wysokie ciśnienie krwi.  Szmaragd przybliża nas do natury i pozwala lepiej zrozumieć jej prawa.

TOPAZ - kamień młodości. Opóźnia proces starzenia i odwraca jego skutki, korzystnie wpływa na wrzody, impotencję, żylaki i astmę. Daje siłę sercu, leczy bóle głowy, reguluje proces wydalania i działa leczniczo na kręgosłup. Pomaga przy depresji i bezsenności. Jest pomocny w leczeniu gruźlicy. Wnosi w nas więcej światła i zadowolenia z życia, wzmacnia koncentrację i siłę woli. TOPAZ - kamień młodości. Opóźnia proces starzenia i odwraca jego skutki, korzystnie wpływa na wrzody, impotencję, żylaki i astmę. Daje siłę sercu, leczy bóle głowy, reguluje proces wydalania i działa leczniczo na kręgosłup. Pomaga przy depresji i bezsenności. Jest pomocny w leczeniu gruźlicy. Wnosi w nas więcej światła i zadowolenia z życia, wzmacnia koncentrację i siłę woli. TOPAZ , to kamień szlachetny z grupy krzemianów. Topaz, to kamień dla osób mających trudności w nawiązywaniu kontaktów i mało asertywnych.  Wg medycyny naturalnej przeciwdziała depresji, ułatwia zasypianie, przynosi ulgę w bólach głowy i uciążliwych migrenach, łagodzi choroby przewodu pokarmowego i nadciśnienia tętniczego. Topaz w literaturze kojarzy się z wieczną młodością i długowiecznością

TRAWERTYN - skała osadowa składająca się głownie z kalcytu i aragonitu.

TURKUS – stosuje się go w przypadku leczenia wszystkich chorób, a w szczególności: bólów głowy, oczu, dla wzmocnienia serca, płuc i gardła. Dzięki jego właściwościom organizm lepiej przyswaja sole mineralne i białka. Turkus czasem ulega przebarwieniu, gdy jego właściciel jest chory. Pobudza siły kreacji i wyobraźni, uczy nas rozpoznawać piękno.Turkus będzie Cię chronił przed zanieczyszczeniami środowiska, jest doskonałym zabezpieczeniem, gdy często korzystasz z telefonu komórkowego i komputera - tworzy tarczę ochronną przed promieniowaniem nowoczesnych gadżetów.

TURMALIN to amulet dla nieśmiałych, wątpiących oraz wynalazców i artystów. Uznany za kamień wyzwalający w człowieku wielką energię twórczą. W litoterapii leczy bóle głowy, grypę, stany zapalne i wrzody, dodaje sił rekonwalescentom, zwiększa płodność, łagodzi objawy chorób wenerycznych oraz wycisza zbyt wybujałe temperamenty. Wzmacnia, uzdrawia i oczyszcza zarówno ciało jak i umysł. Jest pomocny przy bólach fizycznych, bólach brzucha, gardła, głowy oraz przy głuchocie, nerwach, nadciśnieniu, braku smaku, a także przy stwardnieniu rozsianym. Psychicznie wspomaga nas przy zapominalstwie, słabości duchowej, braku wyobrażani i optymizmu. Zalecany jest również jako antidotum przy depresji  i melancholii. Pomaga w zasypianiu i rozwiewa uczucie strachu.

TYGRYSIE OKO - kamień alergików. Łagodzi objawy alergii, stany zapalne dróg oddechowych, wyostrza wzrok, korzystnie działa w astmie, skurczach jelit. Za jego przyczyną zaspakajane są pragnienia ciepła i wygody. TYGRYSIE OKO - kamień alergików. Łagodzi objawy alergii, stany zapalne dróg oddechowych, wyostrza wzrok.

UNAKIT - wg. litoterapi wzmacnia system odpornościowy; zalecany jest przy leczeniu m.in. nowotworów regenerując chore komórki. Wycisza psychofizycznie, pomaga odzyskać pewność siebie.

ZOISYT to kamień pomagający w powrocie do równowagi psycho-fizycznej po stresie  i chorobie. Polecany jest także ludziom, którym stawiane są bardzo wysokie wymagania,  a oni w głębi serca pragną wolności w wyrażaniu swojego prawdziwego Ja..

 

Tworzenie Autorskiej Biżuterii z Energii Kamieni:

Dla pasjonatów biżuterii oferujemy nie tylko kamienie szlachetne, ale także akcesoria jubilerskie, srebro i półfabrykaty do wyrobu unikalnych projektów. Tworzenie autorskiej biżuterii z kamieni o znaczących właściwościach energetycznych pozwala na noszenie nie tylko pięknych, ale również symbolicznych przedmiotów.

Litoterapia w Codziennym Życiu:

Warto zaznaczyć, że litoterapia nie ogranicza się jedynie do biżuterii. Kamienie szlachetne mogą być również wykorzystywane w codziennym otoczeniu, na przykład poprzez umieszczenie ich w miejscach, gdzie spędzamy dużo czasu, bądź też jako elementy dekoracyjne w domu.

 

Podsumowanie:

Litoterapia to fascynująca droga do odkrywania potencjału kamieni szlachetnych i ich wpływu na nasze życie. W Marmad.pl nie tylko dostarczamy Wam wysokiej jakości kamienie, ale również chcemy inspirować Was do świadomego korzystania z ich energii. Dajcie się ponieść magii kamieni szlachetnych i doświadczcie pozytywnych zmian w Waszym życiu!

Litoterapia stanowi bezpieczny sposób leczenia, pozbawiony przeciwwskazań, jednak kluczowym aspektem jej skuteczności jest zrozumienie właściwości poszczególnych kamieni. W przypadku oczekiwanych rezultatów z litoterapii, ważne jest staranne dobieranie kamieni na podstawie solidnej wiedzy. Należy zachować umiar, traktując litoterapię jako uzupełnienie, a nie zastępstwo podstawowych i sprawdzonych form leczenia.

* Chcemy zwrócić uwagę na fakt, że informacje dotyczące właściwości kamieni szlachetnych i półszlachetnych w kategorii litoterapia zawarte na naszym blogu nie są naukowo udowodnione. 

Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do korzystania z naszego bloga jako źródła inspiracji oraz ciekawostek związanych z kamieniami szlachetnymi.